İlk bilgisayar, ‘bir oda büyüklüğünde’ imal edilmiştir. Günümüz şartlarında, oldukça önemli bir yere sahip olan bilgisayarlar, devlet düzeni için bile vazgeçilmezler arasına girmiştir. El yazı ile işyapma devri artık kapandı. Günümüz şartlarında, bilgisayarda yazıp yazıcıda çıkarmak, oldukça hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleşmektedir. Yazı ve resim çıktısı, yazıcının piyasaya girmesi ile birlikte, hızlı ve pratik bir hale gelmiştir.

 

RESİM VE YAZI İŞLERİ ÇOK KOLAYLAŞTI.

Yazıcılar, ofis hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Aslında bütün mekanlarda bilgisayar ve yazıcı bulunması gerekir. Bunun sebebi ise, günümüz şartlarında hemen hemen herkesin yazı ve resim işleri olmaktadır. Bu nedenle, bilgisayar ve yazıcı günümüz için çok gereklidir. Ofiste ise bilgisayar ve yazıcı olmazsa olmazlar içindedir. Kolay yazı işleri ve sunumlar, bilgisayar ve yazıcı ile mümkündür.

 

HONEYWELL YAZICI

Elle yazı yazmanın ve resim çizmenin zaman ve para kaybına neden olduğu günümüzde, Honeywell yazıcı ile pratik ve hızlı yazı işleri yapabilirsiniz. En kaliteli, yüksek çözünürlüklü resimler çıkartabilirsiniz. Honeywell Pc42t yazıcı, 2,5 kg ağırlığında, teknoloji harikası bir yazıcıdır. Ribonsuz, ribonluyazma 203 DPi çözünürlük, Usb, ethernet ve seri bağlanma şekilleri, 64 MB flash, 64 MB SDRAM ve saniyede 10 cm baskı özellikleri ile,Honeywell Pc 42t yazıcı, aradığınız özellikleri sunmaktadır.Hızlı ve pratik yazma özellikli olan honeywell Pc 42 t , günümüz teknolojisinin ürettiği yazıcı modellerindendir.

 

YAZICILAR ÖZELLİKLERİNE GÖRE KULLANIMLARI DA DEĞİŞMEKTEDİR.

Yazıcılar, nokta vuruşlu, püskürtmeli ve lazerjet şeklinde üretilmiştir. Nokta vuruşlu yazıcılarda, mürekkepli şeritler kullanılmaktadır. Püskürtmeli yazıcılarda ise kartuş kullanılmaktadır. Lazerjet yazıcı çeşitlerinde ise toner kullanılmaktadır. Çok uzun işler için lazerjet yazıcılar tercih edimektedir. Püskürtmeli yazıcılar, ofis tipi olup, küçük çaplı işlerde daha randımanlıdır. Nokta vuruşlu yazıcılar, özellikle makbuz yazımında daha çok kullanılmaktadır. Ancak son yıllarda artık piyasalardan kalkmıştır.

Yeni nesil yazıcılar, gittikçe fonksiyonları ve kalitesi artmaktadır. Fotokopi makinası, tarayıcı ve yazıcı fonksiyonlu cihazlarda, ofislerde tercih edilmeye başlanmıştır. Ofislerdeki işler, matbaa ve fotokopicilerdeki gibi uzun metrajlı işler gibi olmaz. Bu nedenle, cihazlar özelliklerine göre iş kapasiteleri oluşmaktadır. Günümüz şartlarında çok özellikli olan yazıcılar, bilgisayara ihtiyaç duymadan, tablet ve telefondan veri alabilmektedir. Bu verileri, aynı kalite ile baskısını yapabilmektedir.

 

YAZICILARIN PİYASADA KULLANIM ALANLARI

Fotokopiciler, çok metrajlı yazıları rahat bir şekilde çıkarabilen lazerjet yazıcıları tercih etmektedirler. Kitap, tez ve ödev işlerinde sıkça kullanılan bu yazıcılar, hızlı ve çok metrajlı işleri kısa zamanda yapabilmektedirler. Bilgisayarla direkt bağlantılı fotokopi makinaları da üretildiğinden, şimdi baskı işleri daha hızlı bir hale gelmiştir. Öğrenciler için bilgisayar ve yazıcı, ödev hazırlamada son derece etkilidir. Fotoğrafçılar, özel baskı yapabilen yazıcılarla, hızlı ve kaliteli fotoğraf işleri yapabilmektedirler.

Baskı sektöründe geliştirilen fotokopi makinaları, mekanik özellikten, dijital özelliğe geçtiğinden, çok gelişmiştir. Aynı şekilde, yazıcılar da eskiye nazaran çok daha hızlı veriyi, kağıda dökebilme özelliğine kavuşmuştur. Bütün bu özelliklerle birlikte, günümüz teknolojisinin en önemlilerinden biri olan yazıcılar, ofis işlerinde, öğrenci işlerinde, pratik ve hızlı çözümler sunabilmektedir. Vergi dairesi, PTT, Elektrik kurum ve bunlara benzer yerlerin veznelerinde, daha hızlı makbuz çıktısı veren yazıcılar tercih edilmektedir.