Etiket ve barkod üretimlerinde bir takım teknolojilerin kullanımı ön plana çıkmaktadır. Bu teknolojiler son çıkan püskürtme tekniği kullanılarak yapılmaktadır. Bu bağlamda inkjet tekniği ile üretilen inkjet etiket hem yapışkanlı hem de renkli olabilme özelliğine sahiptir.

Yapışkanlı ve Renkli Etiketler

İnkjet teknolojileri kullanılarak elde edilen epson etiketleri genelde bir ürünlerin tanıtımını ve menşeini sağlayan bilgilerin gösterilmesi amacıyla üretilmektedir. Bunula birlikte kişiye özel üretimleri ile her türlü amaca yönelik şekilleri de mevcut olmaktadır. 

Ayrıca baskı yapılan bu etiketlerin baskı kalitesi yüksek olduğu için resim ve fotoğraf baskılarının yapılması da mümkün hale gelmiştir. Bu kapsamda sanatsal faaliyetlerde de kullanılabilecek bir argüman olabilme özelliğine sahiptir.

İnkjet Etiket Türleri

Farklı şekillerde ve türlerde üretimi mümkün olan bu etiketlerin tüm çeşitleri hepsibarkod sitesi aracılığı ile müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. İlk bakışta kuşe ve plastik bazlı etiket olarak iki sınıfa ayrılan baskı etiketlerinin ayrıca; sürekli form, A4 şekil ve ara boşluklu olmak üzere çeşitleri de yer almaktadır. 

Baskı etiketlerinin kullanışlı ve uzun ömürlü olması için özel korucular ile desteklenmektedir. Böylece baskı etiketlerinin amacının daha uzun sürmesi hedeflenmektedir. Baskısı yapılan epson etiketi özel baskı makineleri ve yazıcılar marifeti ile yapılmaktadır. Raf ömürleri uzun olan bu baskı etiketlerinin her türlü ürünlerde kullanımı sağlanmaktadır. Tüm bu yenilikler ve daha fazlasına  www.hepsibarkod.com/k/etiket/epson web adresi ile ulaşmak ve incelemek mümkündür.